d.o.c.

ITALVELLUTI

výnimočné prepojenie talianskeho štýlu a technológie na najvyššej úrovni

D.O.C. je jedinečnou látkou od talianskej spoločnosti ITALVELLUTI, ktorá v sebe spojuje neopakovateľný taliansky vkus s modernými textilnými technológiami, vypracovanými najlepšími talianskymi odborníkmi. Zo všetkých látok si určite tento kúsok zaslúži prívlastok „100% made in Italy“. 

Skratka D.O.C. označuje aplikáciu „Denominazione di Origine Controllata“, ktorú môžeme vidieť na vybraných druhoch talianských vín. Práve k takým elegantným výrobkom je látka D.O.C.

Je to prvá čalúnická látka deklarovaná monitoringom výroby. Farbivá, suroviny a výrobný proces splňuje požiadavky najnovšej európskej normy „Reach“, ktorá viaže výrobcov nepoužívať vlákna neznámeho pôvodu, ktoré spôsobujú riziko alergií a dermatóz v dôsledku kontaktu s nedovolenými výrobkami. 

D.O.C. je žinilková látka vyrobená zo striže. Taká konštrukcia látky spolu s dostatočným zapracovaním zaručuje úplnú odolnosť voči „pillingu“ respektíve vzniku neestetických guličiek na povrchu látky. Vďaka tomu dáva výrobca záruku na výskyt pillingu na 5 rokov! Okrem toho výsledký ostatných technických parametrov zaručujú bezproblémové použitie tejto látky na nábytku.

V látke D.O.C. je využitá technológia zabezpečenia látok proti zašpineniu „Zero Spot systém„, vyvinutá v laboratóriach ITALVELLUTI. 
Vďaka tomuto systému je látka veľmi odolná proti mokrému aj suchému zašpineniu. 

V neposlednej rade je D.O.C. látkou veľmi príjemnou na dotyk. Vysoká vzdušnosť naviac zabezpečuje veľmi dobrý tepelný komfort. Starostlivo vybrané melanžové farby veľmi dobre maskujú nečistoty ako je prach, a naviac sa dobre prispôsobujú každému projektu.

 

Vzorky